Najpopularniejsze na świecie imiona 2014

0
4518

Portal Babycenter.com opublikował listę najpopularniejszych w mijającym roku imion dla chłopców i dziewczynek. Pierwsze miejsca pozostały bez zmian: wśród dziewczynek króluje Sophie, a wśród chłopców – Jackson. Jak wyglądają kolejne miejsca?

Top 10 imion dla dziewczynek
 1. Sophie
 2. Emma
 3. Olivia
 4. Ava
 5. Isabella
 6. Mia
 7. Zoe
 8. Lily
 9. Emily
 10. Madelyn

Sophie jest zdecydowaną faworytką. Pierwsze miejsce zajmuje już piąty rok z rzędu. Tuż za nią uplasowała się Emma, która z kolei na drugim miejscu znalazła się już po raz czwarty. Niewielkie zmiany zaszły również na miejscu trzecim – Olivia gości tu po raz trzeci. W porównaniu do ubiegłego roku powtarza się aż dziewięć spośród dziesięciu najpopularniejszych imion. Jedyną nowością jest Madelyn, która wskoczyła do pierwszej dziesiątki, usuwając z niej Chloe.

Top 10 imion dla chłopców
 1. Jackson
 2. Aiden
 3. Liam
 4. Lucas
 5. Noah
 6. Mason
 7. Ethan
 8. Caden
 9. Jacob
 10. Logan

W przypadku imion dla chłopców bez zmian pozostała cała pierwsza szóstka. Jackson znalazł się na pierwszym miejscu po raz drugi. W ubiegłym roku zepchnął on na drugą pozycję Aidena, który wcześniej królował na szczycie listy aż przez osiem lat. Z pierwszej dziesiątki zniknęli Jaden i Jack, natomiast pojawili się Caden i Logan.

Ranking powstał na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników portalu Babycenter.com.

Źródło: www.babycenter.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ