Najpopularniejsze imiona w Polsce w 2015 r.

1
12808

Najpopularniejsze imiona w Polsce w 2015 r.

Zuzanna i Jakub – tak w ubiegłym roku rodzice najchętniej nazywali swoje dzieci. Sprawdź pozostałe najpopularniejsze imiona w Polsce w 2015 r.

Od 2013 roku na czele najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek królowała Lena. Wcześniej pierwsze miejsce zajmowała Julia. Tym razem czołówka uległa zmianie i na prowadzenie wysunęła się Zuzanna. Imię to najczęściej wybierali rodzice mieszkający w województwach: lubelskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim i śląskim.

W województwach dolnośląskim, lubuskim, opolskim i zachodniopomorskim liderką była Hanna. Nadal dużą popularnością cieszy się imię Lena, na które najczęściej decydowali się rodzice z województw: kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. W województwie łódzkim i małopolskim najczęściej wybierano imię Julia.

10 najpopularniejszych imion dla dziewczynek:

1. Zuzanna

2. Lena

3. Julia 

4. Maja

5. Zofia

6. Hanna

7. Amelia

8. Aleksandra

9. Alicja 

10. Natalia 

W przypadku chłopców sytuacja jest prostsza – nadal króluje imię Jakub (i to już od 11 lat!). To imię dominuje w większości województw. Jedynie w województwie lubelskim i podkarpackim rodzicie najczęściej wybierali imię Szymon, w mazowieckim – Jan, w podlaskim – Kacper, a w wielkopolskim – Antoni.

10 najpopularniejszych imion dla chłopców:

1. Jakub

2. Antoni

3. Szymon 

4. Jan 

5. Filip 

6. Kacper

7. Aleksander 

8. Franciszek 

9. Mikołaj 

10. Wojciech 

Sprawdź rankingi imion z poprzednich lat.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ