Najpopularniejsze imiona w Polsce w 2014 r.

0
7584

Lena i Jakub – tak w ubiegłym roku rodzice najchętniej nazywali swoje dzieci. Przyglądając się zestawieniom z ostatnich lat, zauważyć można, że czołówka nie ulega większym zmianom. Jakie imiona znalazły się w pierwszej dziesiątce? Sprawdź najpopularniejsze imiona w Polsce w 2014 r.

Już od dwóch lat wśród dziewczynek króluje Lena, która w 2013 r. po raz pierwszy zdeklasowała dotychczasową liderkę – Julię, zajmującą pierwsze miejsce na przestrzeni aż dziesięciu wcześniejszych lat. W 2014 r. Julia spadła na trzecie miejsce, podczas gdy na drugie weszła Zuzanna. Imię Lena najczęściej wybierali rodzice mieszkający w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, śląskim, świętokrzyskim, wielkopolskim i warmińsko-mazurskim. W województwach dolnośląskim i zachodniopomorskim liderką była Hanna, w pomorskim i lubelskim – Zuzanna, w podlaskim – Aleksandra.

Pierwsza dziesiątka najpopularniejszym imion dla dziewczynek:
 1. Lena
 2. Zuzanna
 3.  Julia
 4. Maja
 5. Zofia
 6. Hanna
 7. Aleksandra
 8. Amelia
 9. Natalia
 10. Wiktoria

Liderem wśród chłopców jest Jakub, i to już od 10 lat. Podobnie jak w ubiegłym roku drugie miejsce przypadło Kacprowi. Na trzecim miejscu uplasował się Antoni, który w 2013 r. zajmował pozycję szóstą. Imię Jakub dominowało we wszystkich województwach z wyjątkiem mazowieckiego, gdzie urodziło się najwięcej Janów.

Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych imion dla chłopców:
 1. Jakub
 2. Kacper
 3. Antoni
 4. Filip
 5. Jan
 6. Szymon
 7. Franciszek
 8. Michał
 9. Wojciech
 10. Aleksander

Źródło: dane MSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ