Jak Warszawiacy nazywają swoje dzieci?

0
1070

Nadając dziecku imię kierujemy się nie tylko gustem. Bierzemy pod uwagę również to, czy imię jest popularne i czy nasze dziecko nie byłoby jedynym jego posiadaczem w Polsce. Blog www.gorny.edu.pl został założony przez warszawskich przyszłych rodziców, którzy postanowili pomóc nam w wyborze.

Strona skupia statystyki nadawania imion w Warszawie w latach 2004 – 2012. Kiedy okazało się że spodziewamy się dziecka, siłą rzeczy zaczęliśmy zastanawiać się nad wyborem imienia dla niego – wyjawia na portalu Wawalove.pl założyciel strony Bartek Górny – Jako ludzie metodyczni, postanowiliśmy najpierw sprawdzić jakie imiona nadawane są najczęściej i jakie są popularne, a to w tym celu, żeby tychże imion unikać, gdyż sytuacja, kiedy w klasie jest pięć osób o tym samym imieniu jest nieco niekomfortowa.

Pszczółka i Mrówka

Autora bloga zainspirował podpis, jaki zauważył pod zdjęciem noworodka w dodatku do „Gazety Wyborczej” –  „Witaj na świecie – Mrówka, siostra Kuby i Pszczoły”. Jednak to nie jedyne zaskakujące imię, jakie postanowili nadać dziecku Warszawiacy. W udziwnieniach przodują dziewczynki – Guantanamera, Sindi, Calineczka, Tradycja, Gryzelda, Lotta, Jeżyna czy Nunia, to tylko niektóre z dziesiątków zaskakujących imion. Chłopcy wypadli nieco skromniej, choć i tu znalazł się Thorgal, Patrycjusz czy Belzebub.

Biblia czy Elvis?

Najpopularniejsze imiona damskie to Julia, Maja i Zuzanna. Aż 15% urodzonych w ostatnich latach w stolicy dziewczynek nosi któreś z tych imion. W pierwszej trzydziestce najpopularniejszych imion znalazła się też Gabriela, Pola czy Nina, choć wydawałoby się, że nie są one zbyt popularne. Najwięcej chłopców nosiło imię Jakub, Jan i Mateusz, tak więc w ich przypadku rodzice wolą odwoływać się do biblijnej klasyki. Wśród chłopców nie brakuje jednak też takich imion , jak Nikita, Elvis czy Barabasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ