DANIEL

0
286
Daniel (ogólnie przyj. forma), Dan, Danny (ang., niem.), Daniele, Danilo (wł.), Daniil, Danila (ros.), Daniel, Dan (czes., słow.), Danijel, Danil, Danilo, Dane (połud.-słow.), Taneli, Tatu (fiń.), Danielus, Danis, Danius (litew.)

Daniel jest dobrym gospodarzem i organizatorem, który dba o swoje wygody za to mniej troszczy się o innych. Indywidualista z dużą wyobraźnią i intuicją, często uważa, że należy mu się wiecęj od innych. Nigdy się nie denerwuje, gdyż jest bardzo zrównoważoną i opanowaną osobą, czesto wręcz flegmatyczną. Mężczyzna noszący to imię jest zaradny, ale przed podjęciem decyzji długo się zastanawia. Jest urodzonym optymistą, biorąc życie takim jakim jest, a szlachetność i słowność to jego atrybuty.Wszelkie niepowodzenia ukrywa poprzez poczucie humoru, a dzięki swej konsekwencji w działaniu nie toleruje u innych niewykonanych działań. Pomysłowy, świetnie sprawdzający się jako organizator, mistrz komplementów często okazujący się wielką gadułą. Daniel za bardzo ceni sobie wolność i niezależność, a poza tym, że dba o dobrobyt rodziny, niechętnie uczestniczy w jej życiu.

Imieniny

3, 23 stycznia, 16 lutego, 10 kwietnia, 10, 15, 21 lipca, 10, 13 października, 11 grudnia

Znani imiennicy:

Daniel Craig – angielski aktor,

Daniel Defoe – angielski pisarz,

Daniel Radcliffe – angielski aktor,

Daniel Olbrychski – polski aktor

0 0
 • Pochodzenie:
  hebrajskie
 • Znaczenie:
  Bóg jest moim sędzią
 • Główne cechy:
  inteligencja, intuicja, moralność, towarzyskość
 • Zdrobnienia:
  Dan, Dancio, Dandi, Danduś, Dandyś, Dandzio, Danek, Dani, Daniek, Danielcio, Danieleczek, Danielek, Danielik, Danio, Daniosz, Daniuś, Daniś, Dano, Danuś
 • Predyspozycje zawodowe:
  psycholog, psychiatra, duchowny, plastyk, muzyk itp.
 • Szczęśliwa liczba: 9
 • Szczęśliwy kolor:
  granatowy
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFRANCISZKA
Następny artykułFRYDERYKA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ