BOGDAN

0
227

Deodate, Deodatus (ang.), Deodat (niem.), Daudet, Dieudonné, Didier, Dié, Deusdedit (fr.), Deodato, Diosdado, Deusdedit (hiszp.), Deodato, Diodati, Bogdano (wł.), Bohdan (czes., słow.), Bogdan (ros., połud.-słow.), Bogdanas, Deodatas (litew.)

Bogdan to osoba, która lubi wygodne życie bez nadmiaru obowiązków, tak więc odpowiedzialna praca bardzo go męczy. Nie zawsze potrafi  konsekwentnie dążyć do celu. Bogdan jest mężczyzną wyróżniającym się przedsiębiorczością i dynamicznością. Obce są mu wewnętrzne wątpliwości i sprzeczności. Ma dobry charakter, chętnie pomaga  innym ludziom ale nie zawsze dotrzymuje słowa. Jego działanie często jest żywiołowe  ponieważ wszystko rozstrzyga szybko i zdecydowanie tak więc jego decyzje często są lekkomyślne.

Mężczyzna noszący to imię lubi życie  wesołe  a przez to, że ceni sobie spokój również niezbyt skomplikowane. To osoba  stała w miłości, pozostająca w dobrych relacjach z partnerką. Potrafi przyznać się do popełnienia błędu.

Imieniny

6 lutego, 19 marca, 14, 17 lipca, 31 sierpnia, 2 września, 9 października, 8 listopada i 10 grudnia

Znani imiennicy:

Bogdan Augustyniak – polski reżyser teatralny,

Bogdan Gajda – polski bokser,

Bogdan Hołownia – polski muzyk jazzowy,

Bogdan Kalus – polski aktor,

Bogdan Rymanowski – polski dziennikarz,

Bogdan Zalewski – polski dziennikarz

0 0
 • Pochodzenie:
  słowiańskie
 • Znaczenie:
  „dany przez Boga”
 • Główne cechy:
  uczuciowość, moralność, wygoda
 • Zdrobnienia:
  Bobek, Boczek, Bodek, Bodzian, Bodzio, Bodziu, Bodziuś, Bogdanek, Bogdano, Bogdaś, Bogdzian, Bogito, Bogo, Bogu, Bogulek, Boguszek, Boguś
 • Predyspozycje zawodowe:
  misjonarz, poeta, artysta
 • Szczęśliwa liczba: 7
 • Szczęśliwy kolor:
  łososiowy
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBŁAŻEJ
Następny artykułBOGUMIŁ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ