Ardenie, Rufus czy Pakita? Jak nazywano dzieci w 2013 roku?

0
1016

Zarówno zwykłym, polskim rodzicom, jak i zagranicznym gwiazdom nie brakowało weny, jeśli chodzi o wymyślanie imion dla swoich dzieci. Co najbardziej nas zaskoczyło w ubiegłym roku?

Sporo fantazji mieli rodzice z Warszawy, którzy nie mieli oporów przed nazwaniem swoich synów Noe, Rufus, Aaron czy Gaspar. Wśród dziewczynek najbardziej zaskoczyła Stella, Milla, Maryna i… Marina, na cześć popularnej piosenkarki. Okazuje się zresztą, że jeśli chodzi o dziewczynki, to mamy więcej fantazji, niż nazywając młodego mężczyznę – pojawiła się też Karla, Kayla, Abigail, Alma, czy Fontanna.

W reszcie kraju również było ciekawie, bo przybyło nam po jednej Andrzelice, Ardenie, Arkhan,  Bhakti,Chiarze, Clei, Dajanie, Kubie, po jednym Boromirze i Herradzie. Do tego na świat przyszli:  Lester, Lilith, Malta, Merlin, Montezuma, Morena,  Pacyfik, Pakita, Ricardo, Tupak, Wilga, Wilk i Xymena.

Za granicą gbyło o Kim Kardashian, która nazwała córeczkę North (północ). Pomysłowością wykazał się też były członek Backstreet Boys, Kevin Richardson, który zdecydował się na imię Maxwell. Shakira postanowiła uhonorować zawodową drogę swojego męża – piłkarza i nazwała syna Milan (Mediolan). Co ciekawe, również w Warszawie w zeszłym roku na świat przyszło dwóch Milanów. Pięciu Amerykanów zdecydowało się nadać dziecku imię Evening, Dierra, Moo czy Teejay. Sześć dziewczynek nazwano Latina, a sześciu chłopców – Life.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ