ANTONI

0
376

Anthony, Tony (ang.), Antonín, Anton, Antal (czes.), Antoine (fr.), Antonio (hiszp.), Antonius (łac.), Antonius, Anton (niem.), Anton, Antonij (ros.)

Antoni jest ciekawy świata i niezwykle towarzyski. Jest bardzo solidny i odpowiedzialny w pracy. Jest dobrym organizatorem. Jest wszechstronny wykształcony, zazwyczaj odnosi same sukcesy. Jest pewny siebie, lojalny wobec postanowień. Nie najlepszy za wzór ojca, w małżeństwie jest przeciętny, dba jednak o warunki dla swojej rodziny. Antoni odznacza się dużymi walorami towarzyskimi i potrafi być wesołym kompanem, ale głównie w kręgu przyjaciół. Natomiast na co dzień cechuje go spokój i zrównoważenie. Bardziej polega na intuicji niż na logicznej analizie sytuacji. Lubi zgłębiać tajniki wiedzy, zarówno humanistycznej, jak i technicznej. Troszczy się o rodzinę, żeby zapewnić jej jak najlepszą egzystencję. W uczuciach stały, ale nie wylewny. Jeżeli jest krytykowany, zamyka się w sobie. W podejmowanych przedsięwzięciach bywa dość ostrożny, działa stopniowo, a nie skokowo. Porażki przeżywa boleśnie, lecz nie załamują go.

Imieniny

9, 12, 17 stycznia, 6 lutego, 1, 8, 16 marca, 3, 10 kwietnia, 2, 10 maja, 7, 12, 13 czerwca, 5, 10, 25, 28 lipca, 3, 10, 23, 30 września, 2, 24, 31 października, 7 listopada, 1, 13 grudnia, 15 i 28 grudnia.

Znani imiennicy:

Antonio Banderas – aktor,

Antoni Czechow – rosyjski pisarz,

Antoine de Saint-Exupéry – francuski lotnik i pisarz,

Antonio Vivaldi – włoski kompozytor barokowy

1 0
 • Pochodzenie:
  łacińskie
 • Znaczenie:
  od rzymskiego nazwiska rodowego; pierwotne znaczenie nie jest znane
 • Główne cechy:
  intuicja, aktywność, pobudliwość, moralność
 • Zdrobnienia:
  Anteczek, Antek, Anti, Antko, Antol, Antolek, Antolinek, Anton, Antoniczek, Antonik, Antonio, Antoś,
 • Predyspozycje zawodowe:
  żołnierz, strażak, ratownik, sportowiec,
 • Szczęśliwa liczba: 1
 • Szczęśliwy kolor:
  szary
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułANICET
Następny artykułANZELM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ