ALFRED

0
278

Alfredus (łac.), Alfred, Alvery (ang.), Alfred, Alfredo (chorw.), Alfréd (czes.), Alfred, Alfrid (fr.), Alfredo (hiszp.), Aljfred (mac.), Alf, Alfrad, Alfred (niem.), Al’fred (ros.), Alfred (serb., słoweń.), Alfredo (wł.)

Alfred to urodzony arystokrata. Lubi żyć z rozmachem i fantazją. Nie cierpi stałych obowiązków ani nudnych domowych zajęć. Rozkwita w towarzystwie. W podejmowaniu decyzji czasem bardziej kieruje się uczuciami niż rozsądkiem. Posiada silny charakter, nieugięta wolę, lubi być chwalony i podziwiany. Chodzi zawsze swoimi ścieżkami, nie lubi, gdy ktoś miesza się w jego sprawy. Jest samoukiem. Alfredzi to indywidualiści, pionierzy i zdobywcy. To wibracja dynamiczna, która zachęca do działania.  Doskonale wiedzą, czego chcą od świata i nie wahają się po to sięgać.  Posiadają  potrzebę silnego skupienia uwagi na sobie, co czasem może być odbierane jako wada. Inne mankamenty charakteru  to rozrzutność, brak praktycznego podejścia do codzienności, życie chwilą.

Imieniny

12 stycznia, 14, 30 sierpnia, 4, 28 października, 14 grudnia

Znani imiennicy:

Alfred Hitchcock – brytyjski reżyser i producent filmowy,

Alfred Nobel – szwedzki chemik i wynalazca,

Alfred Weber – socjolog niemiecki,

Alfred Werner – chemik szwajcarski, noblista

0 0
 • Pochodzenie:
  germańskie
 • Znaczenie:
  udziela mądrych rad niczym elf
 • Główne cechy:
  towarzyskość, zmysłowość, intuicja
 • Zdrobnienia:
  Al, Alf, Alfa, Alfi, Alfredo, Ali, Fero, Fred, Fredek, Fredi, Fredko, Fredo, Freds, Fredziaszek, Fredzio
 • Predyspozycje zawodowe:
  związane z aktywnością i zdolnością natychmiastowej mobilizacji sił np.: żołnierz, strażak, ratownik, sportowiec, kierownik instytucji itp.
 • Szczęśliwa liczba: 1
 • Szczęśliwy kolor:
  granatowy
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułALFONS
Następny artykułALOJZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ